Купи билет от тук
Една година без Ален Делон

На 18 август се навършва една година от кончината на Ален Делон – икона на френското и световното кино, чиято харизма, класа и магнетизъм остават ненадминати. В негова чест е панорамата, включваща пет от най-култовите му филми – истински съкровища на седмото изкуство:

???? „Двама мъже в града“ (16 август, 17:00) – дръзка и разтърсваща драма с Жан Габен за втория шанс и човешката вина.

???? „Трима мъже за убиване“ (16 август, 19:00) – мрачен, стилен и безпощаден трилър на един от любимите му режисьори – Жак Дере.

???? „Роко и неговите братя“ (17 август, 17:30) – един от най-великите италиански филми, в който Делон е заобиколен с толкова много звезди – Ренато Салватори, Ани Жирардо и Клаудия Кардинале.

???? „Червеният кръг“ (18 август, 18:30) – върховна криминална класика с минимализъм и елегантност, дело на Жан-Пиер Мелвил.

???? „Борсалино и компания“ (19 август, 19:00) – култово продължение с гангстерски чар и неподражаем стил.

Това не са просто филми. Това са уроци по екранно присъствие, свидетелство за едно златно време, в което Делон беше повече от звезда – той беше самото въплъщение на киното. Елате да си спомним за легендарния актьор – там, където той винаги ще живее: на големия екран.